Kom: +48 888-775-317 E-mail: info@brylamiodu.pl
faq
słoik z miodem
Miód Nektarowy Rzepakowy z Roztocza

Skąd pochodzą Nasze miody?

To jest najczęściej zadawane pytanie przez klientów. Otóż nasz miody pochodzą z pasieki w Borach Dolnośląskich, z Roztocza, Opolszczyzny oraz Okolic Limanowej w Małopolsce. Wszystkie miody badamy i sprawdzamy pod kątem określenia gatunku i zafałszowania. 

Skąd mam pewność, że miody nie są fałszywe ?

Nasze pszczoły są pod nadzorem weterynaryjnym co daje gwarancję, że pszczelarze spełniają najwyższe normy w zakresie chowu pszczół i produkcji miodu oraz innych produktów pochodzenia pszczelego. Poza tym wszystkie produkty są NATURALNE, co oznacza, że nie mieszamy ich z syropem glukozowym natomiast pszczoły karmią się wyłącznie naturalnym surowcem, a więc nektarem i spadzią. Każdy gatunek miodu wybieramy z tej samej pasieki. Np. Miód rzepakowy z Roztocza, miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich.

słoik z miodem z roztocza
Miód Nektarowy Lipowy z Otmuchowa

Skąd idea łączenia najlepszych pasiek na Platformie Bryła Miodu ?

Bryła Miodu to nie tylko miody z Naszej pasieki, ale również platforma zrzeszająca Najlepszych pszczelarzy w Polsce. Co więcej, wybieramy dla Was tylko naturalne, wysoko gatunkowe miody i inne produkty pszczele. Wyłącznie przebadane produkty oraz spełniające najwyższe normy trafiają do naszego słoika i otrzymują logo BRYŁA MIODU. 

Wiemy, że niezmiernie trudno jest wyprodukować większą ilość dobrego miodu w jednej pasiece, ponieważ :

  • Specjalistyczne Gospodarki Pasieczne ( pasieki towarowe ) są w głównej mierze nastawione na produkcję masową- co często odbija się na jakości miodu.
  • Każdy region ma inne uwarunkowania geograficzne i klimatyczne do rozwoju różnych roślin miododajnych… ( np. najwięcej wrzosowisk występuje w rejonie Borów Dolnośląskich, co zwiększa szansę na „wyprodukowanie „ przez pszczoły odmianowego miodu wysokiej jakości  ).
Bryła Miodu na pasiece
Bryła Miodu na pasieczysku 🙂

Gdzie są badane Nasze produkty ? 

W akredytowanym laboratorium żywności :  J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

Czy pyłek pszczeli można podawać dzieciom ? 

Jak najbardziej można podawać pyłek pszczeli dzieciom w odpowiednich dawka powyżej 3 roku życia. Co więcej, w diecie malucha pełni rolę naturalnych źródeł witamin. Więcej na temat prozdrowotnego działania pyłku obejrzycie na na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YPKWOCudnUs. A tutaj można nabyć Nasz przebadany produkt: https://www.brylamiodu.pl/produkt/pylek-pszczeli-kwiatowy/

Czy Nasze miody z dodatkami są pasteryzowane 

Dodatki do naszych miodów ( imbir, pomarańcza, limonka ) są naturalne, nie podlegają żadnej obróbce termicznej, dzięki czemu zachowują swoje naturalne właściwości odżywcze. 

3 Odpowiedzi na“FAQ-częste pytania”

Koszyk

Powrót do góry