Mamy dla Ciebie produkty 6
-
-20%
-
Wyprzedane
-
-
Wyprzedane
-
Wszyscy doskonale wiedzą że słodycze są niezdrowe ale dzieci je uwielbiają. Nasza oferta dotyczy miodów, które są świetną alternatywą dla szeroko stosowanego cukru buraczanego. Miody to doskonały zamiennik sztucznych słodyczy. Ich niepowtarzalny smak i pozytywne oddziaływanie na zdrowie dzieci, stawia miody na pierwszej pozycji produktów spożywczych które powinny stać się elementem codziennej diety naszych pociech.
W tym dziale znajdziecie starannie wybrane MIODY dla DZIECI, a także ciekawe GADZETY dla najmłodszych.
Dawniej naturalny miód podawano nawet niemowlętom. Potem sugerowano, aby zacząć go wprowadzać do jadłospisu dziecka dopiero, gdy ukończy dwa lata, ponieważ jest silnym alergenem. Obecne zalecenia lekarzy oraz apiterapeutów jednomyślnie zalecają podawanie miodu już po pierwszym roku życia.
Włączając miód do diety naszych pociech trzeba robić to ostrożnie i początkowo w niewielkiej ilości obserwując, czy nie pojawią się niepokojące objawy, takie jak zaparcia, nadmierna senność, utrata apetytu czy kłopoty z oddychaniem. W razie problemów musimy skonsultować się z pediatrą. Miód stanowi źródło cukrów prostych, należy więc stosować go w rozsądnych ilościach. Dzieci po 12. miesiącu życia powinny spożywać maksymalnie 7 g miodu dziennie, a po 16. miesiącu odpowiednia dzienna dawka to 10–50 g.
Każda odmiana miodu posiada nieco inny smak i właściwości. Zanim podejmiemy decyzję o tym, jaki miód dla naszego dziecka będzie najlepszy, warto poznać najważniejsze jego odmiany.
Ciemne miody są silnie aromatyczne i mogą podrażnić jamę ustną dziecka. Zdecydowanie odradzamy miód wrzosowy, ze spadzi iglastej oraz gryczany. Te miody są “agresywne”. Naszym pociechom warto podawać te odmiany miodów, które są łagodne w smaku i działaniu.
Zasada jest bardzo prosta. Im jaśniejszy miód tym bardziej przyjazny dla Twojego maluszka. Osobiście polecamy odmiany z wczesnowiosennych miodobrań. Miody z przełomu wiosny i lata mają przewagą pyłku pszczelego, który sprawia, że miód jest mniej cierpki, a bardziej cukierkowy w smaku, czyli taki jak lubią dzieci.
Kupując miód, warto zwrócić uwagę na termin zbiorów ( miodobrania). Im jest świeższy, tym lepiej. Miody nektarowe z wczesnego lata, czyli polecane dla dzieci mają swoją żywotność biologiczną do 2 lat. Ważne jest jednak właściwe przechowywanie miodu. Dzieci starsze (w wieku szkolnym) mogą rozpocząć przygodę z miodami spadziowymi oraz nektarowymi z późnych zbiorów ( miód lipowy, gryczany, nawłociowy), które są bardziej “zdecydowane” w smaku a niekiedy mają ostry i piekący posmak.
Czego szukasz?