Odbiór osobisty zamówień: ESSENCE BISTRO ul. Nadwiślańska 11 KRAKÓW od 10:00-18:00 Kom: 607-07-97-17 E-mail: info@brylamiodu.pl
Miód akacjowy w krysztale

Jaki miód dla dzieci jest najlepszy ? To pytanie najczęściej pojawia się w moich prywatnych wiadomościach. Już spieszę z odpowiedzią. Każdy naturalny miód jest zdrowy. Wiedzą o tym niemal wszyscy, nawet laik :-). Ale jaki miód będzie odpowiedni dla dzieci ?

Miód akacjowy w krysztale
https://www.brylamiodu.pl/produkt/miod-akacjowy/


Ciemne miody są silnie aromatyczne i mogą podrażnić jamę ustną dziecka. Zdecydowanie odradzam miód wrzosowy, ze spadzi iglastej oraz gryczany. Te miody są “agresywne ” w smaku. Naszym pociechom warto podawać te odmiany miodów, które są łagodne w smaku i działaniu.

Zasada jest bardzo prosta. Im jaśniejszy miód tym bardziej przyjazny dla Twojego maluszka. Osobiście polecam odmiany z wczesnowiosennych miodobrań. Miody wiosenne są z przewagą jasnego pyłku pszczelego, który sprawia, że miód jest mniej cierpki, a bardziej cukierkowy w smaku.

Miód dla dzieci- kiedy podać.

W internecie krąży wiele teorii na temat kiedy najwcześniej można podać miód. Zgodzę się z tym, że miód jako że jest produktem spożywczym o silnych właściwościach biologicznych, może uczulać i stanowić zagrożenie dla dziecka. Niemniej jednak dla mnie autorytetem i głównym źródłem wiedzy na temat miodu jest apiterapia. Według apiterapii, a więc dziedziny zajmującej się badaniem wpływu produktów pszczelich na zdrowie człowieka, miód można podawać dzieciom już po pierwszym roku życia👩‍👦. I tego będę się trzymać. Owszem każde dziecko jest inne i rozsądnie będzie przed pierwszym podaniem miodu dokładnie obserwować czy przypadkiem nie pojawia się silna reakcja alergiczna.

Miód dla dzieci – idealne odmiany.

Podsumowując powyższe informacje, chciałabym podać listę miodów zalecanych dla maluszków:

  • Miód Miód Rzepakowy- z wczesnowiosennego miodobrania, o maślanej konsystencji, łagodnym smaku i dużej zawartości cukrów prostych, dostarczy dużo energii dziecku.
  • Miód Nektarowy Mniszkowy- miód majowy. Duma polskich pszczelarzy. Słodki i delikatny w smaku.
  • Miód Nektarowy Akacjowy- najsmaczniejszy dla dzieci. Ma mocno wyczuwalną słodycz i długo pozostaje w postaci płynnej. Idealny do porannej owsianki lub kaszki.
  • Miód Nektarowy Lipowy – miód z środka lata. Uznawany za najzdrowszy, ponieważ wykazuje największą aktywność antybiotyczną. Idealny dla dzieci podczas przeziębienia, ponieważ działa napotne, rozgrzewająco i wspomaga zwalczyć uciążliwy kaszel🤧🤒. Idealny do herbaty w czasie zimy.

Koszyk

Powrót do góry